ДПИ

ДПИ: 4 маркети не ја почитувале владината одлука за замрзнување на цените

Од изршени над 250 надзори, Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) утврди дека 4 субјекти не ги почитувале последните одлуки на Владата за замрзнување на цените на одредени прехранбени производи.
Read more
play_arrow

Затворени два угостителски објекта на новогодишната ноќ

Споредено со периодот од 21 до 27 декември, кога беа затворени 13 угостителски објекти, за повеќе од 60 проценти е намален бројот на угостителски објекти кои биле затворени во минатата недела, од 28 декември до 3
Read more
реклама

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Read more

Познати цените за новите Москвич модели

Read more

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Read more

Колку долго човек може да остане буден?

Read more