Холандија фудбал

Шок за ѕвездата на Барса! Холанѓаните ја добија најлошата вест на само 4 дена пред ЕУРО

Фудбалската репрезентација на Холандија синоќа го доживеа најтешкиот можен удар, бидејќи најголемата ѕвезда на селекцијата, Френки де Јонг го откажа настапот на Европското првенство.
Read more
play_arrow

Доживотно суспендиран судија: Се качил на бина и славел со тимот на кој му помогнал да победи

Холандскиот фудбал оваа недела го потресе скандал во кој судијата Јан Смит (61) направи невиден потег поради кој доби доживотна суспензија.
Read more
play_arrow

По 6 години ПСВ е шампион на Холандија

Фудбалерите на ПСВ од Ајндховен ја освоија титулата во холандската лига откако на домашен терен ја совладаа Спарта од Ротердам со 4:2 во 32. коло од Ередивизи.
Read more
play_arrow

Ајакс за победата ќе мора да доигра деновиве - го оживуваа голманот на терен

Натпреварот од 7. коло во холандското првенство меѓу Валвајк и Ајакс беше прекинат во 85. минута по ужасни сцени на теренот.
Read more
play_arrow

Хрватска на Лалињата им прекина низа долга 23 години

Со синоќешната победа во полуфиналето од Лигата на нации во Ротердам репрезентацијата на Хрватска ѝ сруши силна традиција на Холандија.
Read more

Холандија парите од продажбата на дресови ќе ги донира за работниците мигранти

Холандската репрезентација која ќе настапи на претстојното Светско првенство во фудбал ќе ги продаде своите дресови на аукција и приходот ќе го донира на работниците мигранти во Катар.
Read more
play_arrow

Осма секунда, празна мрежа: Гол каков што никој досега не видел

Необични голови гледаме речиси секој викенд, но она што се случи во Холандија веруваме дека никогаш досега не сме го виделе.
Read more

Ван Гал до новинар на прес: Немаш појма од фудбал

По трет пат во кариерата Луи ван Гал (69) ја предводи холандската репрезентација.
Read more
play_arrow

На сред интервју доби порака од селекторот дека не патува на ЕУРО

Холадскиот селектор Франк де Бур има необичен начин на известување на играчите кои беа на поширокиот список, но потоа отпаднаа и нема да патуваат на Европското првенство.
Read more

Пех за Холандија: Ван Дајк сам се повлече од ЕУРО

Претстојното Европско првенство ќе биде посиромашно за еден од најдобрите дефанзивци на денешницата откако самиот Ван Дајк одлучи дека е подобро да не ризикува поради повредата.
Read more

Холандија – Литванија пред публика за да се тестира преносливоста на COVID-19

До 5.000 навивачи ќе присуствуваат на домашниот натпревар на Холандија против Литванија на крајот на овој месец во рамки на квалификациите за Мундијалот 2022.
Read more

Франк де Бур е новиот селектор на Холандија

Холанѓаните најдоа замена за Роналд Куман кој ги напушти за да ја води Барса, а негова замена е неговиот поранешен соиграч од репрезентацијата, Франк де Бур.
Read more
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more