хотели

filter

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Највалканите и полни со бактерии предмети во хотелските соби

Во истражување спроведено за ABC, микробиологот Чарлс Герба тестирал 9 хотелски соби низ Лос Анџелес, со опсег од 3 до 5 ѕвезди. Имено, тој сакал да открие кои работи во собите се меѓу највалканите.
Read more
play_arrow

Топ 10 опседнати хотели

Често отседнувате по хотели? Внимавајте, не се многу на број, но постојат и таква за кои се тврди дека се опседнати од натприродни сили. Ова се најпознатите 10 такви хотели во светот.
Read more

Франција го казни Google со 1,1 милион евра поради лошо рангирање на хотели

Google France и Google Ireland се согласиле да платат 1,1 милион евра казна откако истрага на француските власти откри дека нивното рангирање на хотелите ги залажува посетителите.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more