коронавирус

COVID-19 во светот: до денес заразени над 27 милиони

Според последните податоци, во светот од новиот коронавирус досега се заразиле вкупно 27.206.270. Од нив починале 885.810, а оздравеле 19.291.124 луѓе.
Read more

Потенцијален лек за COVID-19 од коњски серум се тестира во Аргентина

Аргентина почна клиничко испитување за лекување од COVID-19 со хиперимун серум развиен со помош на коњски антитела, соопшти лабораторијата овластена за ова испитување.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more