коронавирус

Во БиХ секој втор тестиран е позитивен на коронавирус

Во последните 24 часа во Босна и Херцеговина детектирани се 1.555 лица позитивни на коронавирусот од вкупно 3.158 тестирани, што значи дека секое второ лице е заразено. Во последното деноноќие пријавени се и 21 смртен случај.
Read more

Дали миењето раце 20 секунди е доволно за да се убие коронавирусот?

Покрај изолацијата, носењето маски и социјалното дистанцирање, миењето раце со вода и сапун игра важна улога во борбата против COVID-19, а тоа често се заборава.
Read more
реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more