коронавирус

Задолжителниот седумдневен карантин при влез во Грција продолжен до 8 март

Задолжителниот седумдневен домашен карантин за сите кои во Грција ќе влезат на било кој начин и со било кое средство е продолжен уште две седмици, односно до 8 март 2021 година, јави дописничката на МИА од Атина.
Read more

СЗО: Потрагата по потеклото на пандемијата ќе трае со години

Член на тимот од Светската здравствена организација (СЗО) што спроведува истрага во Вухан, кинески град каде е откриен коронавирусот, вели дека е изненаден од комплексноста на задачата да се открие потеклото на вирусот и посочи дека истраж
Read more
filter

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Научници од Роспотребнадзор, руска федерална агенција и надзорно тело во јавното здравје, тврдат дека се први кои направиле микроскопска фотографија од британскиот сој на коронавирусот, пренесе Sputnik.
Read more

Од 3 јуни Италија ги отвора границите меѓу сите региони

Во Италија нема критични епидемиолошки подрачја, генерално ситуацијата е добра и како што беше планирано од 3 јуни можат да се отворат сите граници меѓу 20-те италијански региони, заклучи Цивилната заштита.
Read more

Повторно раст на новозаболени од COVID-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст.
Read more
filter

Кафе на сонце и нова фризура - понеделничко олабавување на мерките низ Европа откако опадна бројот на мртви

Италија и Шпанија се дел од многуте земји ширум Европа кои денеска продолжија со олабавување на рестриктивните мерки воведени за заштита од ширењето на коронавирусот.
Read more
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more