коронавирус македонија

Нови 473 случаи од 2.708 тестирања, починати 14, оздравени 505 лица

Во последните 24 часа направени се 2.708 тестирања, а регистрирани се 473 нови случаи на COVID-19.
Read more

Дневен ковид-биланс: 467 новозаразени и 14 починати

Во последните 24 часа направени се 3.512 тестирања, регистрирани се 467 нови случаи на COVID-19, 14 лица ја загубија битката со болеста, а регистрирани се и 496 оздравени пациенти.
Read more

Oд денеска дистрибуција на вакцините Sinovac во сите центри за имунизација

Епидемиолошката ситуација во државата е стабилна и само мал број пациенти се лекуваат во болниците.
Read more

Нови 43 случаи на COVID-19 од 3.007 тестирања

Министерството за здравство сооопшти дека во Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.007 тестирања, а регистрирани се 43 нови случаи со COVID-19.
Read more

Британскиот сој на коронавирусот откриен уште кај двајца пациенти, еден починат

Скопје, 31 јануари 2021 (МИА) – Британскиот сој на коронавирусот е детектиран уште кај двајца пациенти во земјава.
Read more

Нови 990 заразени, 24 починати и 382 оздравени

Од 2655 направени тестирања во изминатите 24 часа се регистрирани нови 990 случаи на COVID-19, соопшти Министерството за здравство.
Read more

Нови 1.275 случаи е денешниот КОВИД биланс

Во изминатото деноноќие регистрирани се 1.275 нови случаи на COVID-19, од направени 3.331 тестирања. Починати се 13 лица, додека 502 пациенти се оздравени.
Read more

Заев: Маската е наједноставен и најсигурен начин во борба со пандемијата

Премиерот Зоран Заев се вклучи во апелот кон граѓаните за носење на заштитна маска, која докажано е најефикасно средство за заштита на ширењето на коронавирусот.
Read more

Регистрирани нови 1.085 случаи на COVID-19, 12 починати

Скопје, 31 октомври 2020 (МИА) -Во последните 24 часа се направени 3.294 тестирања, а регистрирани се 1.085 нови случаи на COVID-19, починале 12 лица, а оздравеле 283 лица, соопшти вечерва Министерството за здравство.
Read more

Се очекува следниве седум дена бројот на примени пациенти да биде поголем од бројот на испишани

Скопје, 17 јуни 2020 (МИА) – Во следните седум дена очекуваме бројот на примени пациенти да биде поголем од бројот на испишани, и затоа овој бран и наплив во болниците треба да се издржи, затоа што има план кој веќе се спроведува.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more