Лионел Меси

L'Equipe: Меси не се враќа на „Паркот на принцовите“, знае дека ќе го исвиркаат

Пари Сен Жермен го суспендираше Лионел Меси на две недели без тренинг или натпревари поради неговото ненајавено патување во Саудиска Арабија.
Read more

Меси од ПСЖ бара 40 милиони евра по сезона и загарантирано да биде стартер

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси (35) има два услова за ПСЖ ако францускиот клуб сака еден од најдобрите играчи на сите времиња да потпише нов договор, пренесуваат француските медиуми.
Read more

Меси победи, но Антонела ги засени сите на доделувањето на ФИФА наградите

Сопругата на Меси, Антонела Рокузо, синоќа на доделувањето на наградите на ФИФА, кое се одржа во Париз, повторно воодушеви со својот изглед.
Read more

Не е реално во еден тим да ги имате Меси, Нејмар и Мбапе

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси во последно време сѐ повеќе го поврзуваат со Пари Сен Жермен откако минатото лето пропадна неговиот трансфер во Манчестер Сити.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more