Мајкл Џордан

Скоти Пипен: Мајкл Џордан беше ужасен играч

Скоти Пипен веќе три години е емотивно повреден поради начинот на кој беше прикажан во серијата The Last Dance за Мајкл Џордан и неговите години со Чикаго Булс, и оттогаш дава низа горчливи изјави за најдобриот к
Read more
play_arrow

Мајкл Џордан возеше џет-ски во Шибеник

Најдобриот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, вчера пристигна на одмор во Хрватска, а по престојот во Сплит, денеска замина во Шибеник, каде што е снимен како ужива во џет-ски вожња.
Read more

Ќерката на Џордан откри зошто го нема на социјалните мрежи

Легендата Мајкл Џордан е и тоа како популарен шитум интернетот: неговите слики, видеа, мемиња и изјави се наголемо користени од страна на вљубениците во кошарката, но самиот Џордан не е активен на нет.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more