мелено месо

Mусака со компири, месо и модар патлиџан

Мусака со компири, месо и модар патлиџан се прелива со кисела павлака и се посипува со кашкавал што се топи при печењето.
Read more

Зошто треба прво да се испржи меленото месо, па потоа да се додаде кромид?

Научете како правилно да пржите мелено месо и да го направите секое јадење многу повкусно.
Read more

За посочно мелено месо потребна е само една состојка

Меленото месо често губи многу течност при пржењето, па ако сакате меко и сочно мелено месо, треба да додадете една состојка, која најверојатно ја имате дома.
Read more

Колку долго може меленото месо да стои замрзнато?

Read more
play_arrow

Како најдобро да го извадите мрсното од меленото месо?

Една „генијалка“ на својот профил на TikTok објави ужасен кулинарски совет за тоа како да се ослободите од вишокот маснотии што се ослободува од месото за време на пржењето.
Read more

6 правила за највкусно мелено месо

Откријте ја тајната на професионалните готвачи како на најдобар начин да подготвите мелено месо.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Компири полнети со мелено месо

Компири полнети со мелено месо, а потоа прелиени со сос од домати, па сѐ заедно испечено во рерна - идеален семеен ручек за кој сите ќе ви бараат рецепт.
Read more

Трите најбезбедни начини за одмрзнување мелено месо

Меленото месо е една од оние намирници кои често ги имаме во замрзнувачот, но треба да имате на ум дека одмрзнувањето на собна температура може да доведе до развој на штетни бактерии.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more