општина кисела вода

Бесплатен летен спортско едукативен камп за ученици од Кисела Вода

Бесплатен летен спортско едукативен камп за спортските таленти од основните училишта и учениците од социјално ранливите семејства, обезбеди Општина Кисела Вода.
Read more

Жителите на Кисела Вода повторно добиваат кино

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и Михаела Ѓорчева, основач на единствениот македонски ланец на кина, „Киноверзум“ денес потпишаа договор, преку кој и официјално се става во употреба киното во возобновениот Дом на култура „Билјана Беличанец
Read more
play_arrow

Ѓорѓиевски: Утрово срушен нелегално граден објект во Кисела Вода, нема толеранција за никого

Акција за рушење на нелегално граден објект рано утринава се одвиваше во Општина Кисела Вода.
Read more

Кисела Вода субвенционира печки на пелети, материјали за реконструкција на фасади на станбени згради и поправка на лифтови

И оваа година Општина Кисела Вода излегува со сет мерки за финансиска поддршка на своите жители.
Read more
filter

Кисела Вода ја чисти огромната депонија во Бара, досега исчистени преку 70 депонии

Огромна дива депонија создадена од неодговорни граѓани се чисти денес во местото викано Бара во Општина Кисела Вода.
Read more

Кисела Вода обезбеди униформи за сите 5.460 ученици

Општина Кисела Вода започна со достава на униформите за учениците од основните училишта на своја територија.
Read more

Кисела Вода: Тридневен новогодишен карван со Дедо Мраз, пакетчиња и многу забава

Новогодишниот караван со Дедо Мраз ќе патува низ цела Кисела Вода во текот на три дена, во кои сите дечиња ќе добијат пакетчиња, а настанот ќе биде дополнет со многу музика и забава, известуваат од Општината.
Read more

Кисела Вода ќе постави мерна станица за квалитет на воздухот во близина на Цементарница

Read more

Отчет на Ѓорѓиевски: За две години реализирани се 90% од 4-годишната програма

Под слоганот „Големи идеи, за сериозни промени“, градоначалникот Орце Ѓорѓиевски синоќа го презентираше отчетот од својата двегодишна работа на чело на Општина Кисела Вода.
Read more
play_arrow

Ѓубрето од Аеродром и Кисела Вода истурено пред Дрисла

Ѓубрето од Аеродром и Кисела Вода што синоќа со помош на механизација од други градови беше собрано од овие општини, заврши фрлено пред Дрисла.
Read more

Што сè им вети Данела Арсовска на жителите на Кисела Вода пред да стане градоначалничка на Скопје?

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, пред една година како независна кандидатка за градоначалник при средби со граѓаните на Кисела Вода им вети подземна сообраќајница, кружен тек и нови булеварски р
Read more
play_arrow

Арсовска го урна знакот „Ја сакам Кисела Вода“ поставен од градоначалникот Орце Ѓорѓиевски

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска го урна знакот „Ја сакам Кисела Вода“ поставен од градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и со тоа предизвика револт кај жителите на Кисела Вода.
Read more
реклама

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more