слон

play_arrow

Сè за лајкови: Позираше гола на загрозен вид азиски слон

Алесија Кафелникова објави видео во кое се гледа како гола позира качена на загрозен вид азиски слон, поради што ги налути луѓето кои ја следат на социјалните мрежи.
Read more
play_arrow

Шер успеа да го спаси најосамениот слон во светот

Каван, „најосамениот слон на светот“ откако години минуваше сам во пакистанска зоолошка градина, денеска беше пречекан во Камбоџа со радост од будистички монаси во Камбоџа, а потоа  беше испратен на патување во резерват за животни.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Read more