Starliner

play_arrow

Starliner на Boeing конечно успешно лансиран, екипажот отпатува до МВС

Првиот лет со екипаж на вселенското летало Starliner на Boeing конечно започна со успешно лансирање на ракетата Atlas V на United Launch Alliance, речиси еден месец по првичниот датум.
Read more

Поради технички проблеми Boeing го одложи првиот лет со екипаж на Starliner

Вселенското летало Starliner на Boeing требаше да ја изврши својата прва мисија со екипаж и патување до Меѓународната вселенска станица (МВС) на 21 јули, но техничките проблеми го попречија тој план.
Read more

Boeing повторно ја одложи Starliner мисијата

Компанијата Boeing го одложи тест лансирањето на Starliner капсулата за астронаути. Одлуката е донесена поради технички проблем што се појави по невреме пред неколку дена.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more