Тајсон Фјури

Поразениот Фјури со тешка повреда во болница го испратил победникот Усик

Тајсон Фјури го загуби мечот и титулата во тешка категорија на ВБЦ, но го теши сознанието дека го испратил во болница со тешка повреда новиот апсолутен шампион во тешка категорија.
Read more
play_arrow

Зошто Фјури не го ни погледна Украинецот Усик пред борбата на векот?

Тајсон Фјури (35) и Олександр Усик (37) ќе се борат в сабота вечер во меч кој долго време се нарекува боксерски меч на векот.
Read more
play_arrow

Откажана борбата на векот – Албанец од Загреб го повреди Тајсон Фјури

Мечот за обединување на титулите во тешка категорија меѓу Тајсон Фјури и Олександер Усик е откажан. Британецот имал расекотина на лицето, поради која морал да мирува.
Read more

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Тајсон Фјури со месеци го држи светот на врвниот бокс во некаква заложничка криза бидејќи не може да се договори за нов противник, иако во исто време јавно прозива разни борци, од ММА легендата Џон Џонс до Џанг Џ
Read more

Фјури против Чисора на 3 декември во Лондон

Британскиот боксер Тајсон Фјури ќе ја брани титулата светски првак во тешка категорија во верзијата WBC против сонародникот Дерек Чисора на стадионот на Тотенхем во Лондон на 3 декември.
Read more
play_arrow

Ништо од големата борба, Фјури нема да се бори против Џошуа

Read more
play_arrow

Џошуа ги прифаќа условите на Фјури за борба во декември

Ентони Џошуа ги прифати условите на шампионот на WBC, Тајсон Фјури, за „британска“ борба во  тешка категорија во декември и чека одговор, соопшти неговиот менаџмент.
Read more
play_arrow

Фјури вложи пари во англиски третолигаш и најави големи работи

Познатиот боксер во тешка категорија, Тајсон Фјури, инвестираше во својот локален клуб Моркамб (Morecambe) и ќе биде негов спонзор следнава сезона.
Read more
play_arrow

Фјури: Готово е, не се враќам во рингот ниту за пари, ниту за слава

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија во WBC верзијата, Тајсон Фјури, ја отфрли можноста за враќање во рингот.
Read more

Фјури потврди дека го напушта рингот: Ѝ ветив на сопругата

Британецот Тајсон Фјури потврди денеска дека заминува во боксерка пензија, ден откако на преполниот стадион „Вембли“ во Лондон го совлада сонародникот Дилиан Вајт.
Read more
play_arrow

Фјури со нокаут ја одбрани титулата

Британецот Тајсон Фјури ја одбрани титулата светски првак во бокс во тешка категорија во верзијата WBC, откако во Лондон го нокаутираше сонародникот Дилиан Вајт во шестата рунда.
Read more
play_arrow

Фјури: Ако Англија се вмеша во војната со Украина, прв ќе се пријавам во војска

Светскиот шампион во тешка категорија Тајсон Фјури вели дека прв ќе се пријави во војска и ќе оди во војна против Русија доколку Англија или САД се вмешаат во конфликтот во Украина, како одговор на одлуката на бр
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more