Ништо од големата борба, Фјури нема да се бори против Џошуа

Тајсон Фјури соопшти дека нема договор за меч со Ентони Џошуа, бидејќи рокот истече.

Фјури му даде рок на Џошуа да потпише договор до понеделник, но тоа не се случи, па се огласи на социјалните мрежи.

„Денот на одлуката мина во понеделникот, договорот не е потпишан. Официјално е готово за Џошуа. Заборави идиоте, кукавицо, бодибилдеру. Отсекогаш знаев дека го немаш тоа потребното да се бориш против Кралот на циганите. Нека ти е среќно со кариерата, со нејзиниот крај“, порача Фјури.

По ова, изгледа дека нема да биде ништо од големиот меч за кој сонуваше Велика Британија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tyson Fury (@tysonfury)

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Останати спортови

Снукер потег што не се повторува

Read more

Одбојкарите ги дознаа противниците на ЕУРО 2023

Read more

Статистиката вели: Во тек е најнеизвесната НФЛ сезона во последните 90 години

Read more

Тајсон Фјури: Ќе полудам ако престанам со боксот

Read more
 

Спорт

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Читај повеќе

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Читај повеќе
  • play_arrow

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн го престигна Меџик Џонсон во победата на Лејкерс

Читај повеќе

Познати двојките од осминафиналето на Мундијалот во Катар

Читај повеќе

УЕФА почна истрага против Јувентус

Читај повеќе

Германците во шок: Ова е срамота и целосна катастрофа

Читај повеќе

Најтажната фотографија од СП во Катар

Читај повеќе

Како изгледаше најлудата група во историјата на Светските првенства?

Читај повеќе