toyota

play_arrow

Кој е побрз: Toyota GR Yaris или Yaris GRMN?

Toyota GR развива 261 КС и 360 Nm максимален вртежен момент, а Yaris GRMN има 1.8-литарски 4-цилиндричен мотор кој развива 212 КС и 250 Nm максимален вртежен момент.
Read more

Toyota Yaris – автомобил на годината

Потполно новата Toyota Yaris е прогласена за европски автомобил на годината за 2021 година.
Read more
filter

Toyota C+pod од сите агли

Јапонскиот производител Toyota го претстави малиот градски електричен автомобил C+pod, кој е пократок од 2,5 метри.
Read more
filter

Toyota го претстави новиот GR Yaris со 260 КС

GR Yaris го има најмоќниот трицилиндричен мотор во светот.
Read more
filter

Toyota C-HR GR Sport пристигнува во Европа

Компанијата Toyota за европскиот пазар го претстави моделот C-HR GR Sport. GR Sport доаѓа со нови детали за светлата и предната маска, а новите 19-инчни фелни се изработени специјално за овој модел. 
Read more
filter

Toyota го одбра името за новиот ровер што ќе биде лансиран на Месечината

Toyota минатата година најави еден нов и необичен проект, а тоа е роверот кој ќе биде лансиран на Месечината.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more