Владимир Путин

Макрон: Путин направи историска и најголема грешка

Read more

Лавров проговори за здравствената состојба на Путин

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ги негираше шпекулациите дека претседателот Владимир Путин е тешко болен, пренесе Guardian.
Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Путин го возврати ударот, потпиша декрет за економски санкции кон Западот

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет за возвратни економски санкции како одговор на „непријателските акции на одредени држави и меѓународни организации“, соопшти Кремљ.
Read more

Путин тврди дека рускиот гас од денеска ќе се купува во рубли, западните лидери не прифаќаат

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека синоќа потпишал указ со кој се бара од странските купувачи да плаќаат за рускиот гас во рубли од 1 април, во кој се наведува дека постоечките договори ќе бидат суспендирани доколку уплатите не
Read more