земјотрес

Земјотрес откри огромна скулптура со змиска глава од Ацтеките под универзитетот во Мексико Сити

Минатогодишниот земјотрес откри големо изненадување под Правниот факултет во денешен Мексико Сити: огромна, шарена змиска глава од Ацтечкото Царство.
Read more

Земјотрес од 3,2 степени во близина на Тетово и Гостивар

Земјотрес од 3,2 степени е регистриран во близина на Тетово и Гостивар. Според информациите на ЕМСЦ, потресот се случил на 13 километри од овој град во 10 часот и 24 минути.
Read more

Силен земјотрес рано утринава ја погоди Италија

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Италија.
Read more

Почувствуван земјотрес во Битола

Read more
play_arrow

Силен земјотрес со јачина од 6,8 степени го погоди Мароко

Силен земјотрес го погоди Мароко доцна синоќа, во неколку марокански градови уништи згради и ги натера луѓето да ги напуштат своите домови, а според прелиминарните податоци на МВР загинале најмалку 296 лица, а 153 се повредени.
Read more

Земјотрес почувствуван во делчевскиот крај

Земјотрес со магнитуда од 3,3 степени според Рихтеровата скала во 9:31 часот е регистриран во Бугарија, на 11 километри од Благоевград.
Read more

Земјотрес ја погоди Албанија

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC). Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри источно од Ерсека.
Read more

Три земјотреса во Србија

Три земјотреса се регистрирани на територијата на Србија во текот на ноќта и утрово.
Read more

Експлодира бомба од Втора светска војна и предизвика земјотрес од 1,7 степени во Италија

Авионска бомба од Втората светска војна експлодира во регионот Јужен Тирол, Италија.
Read more
play_arrow

Земјотрес од 5,5 степени сруши 126 домови во Кина

Read more

Нов земјотрес во Србија, сега кај Младеновац

Read more

Два земјотреса ја погодија Грција

Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more