Тешка сообраќајна несреќа кај Штип, загина возач

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на експресниот пат Штип-Кочани во близина на клучката кај Крупиште.

 

Од СВР Штип информираа дека се судриле две товарни возила со беровски и скопски регистерски таблички, а на самото место починал 62-годишен возач од Велес.

Сообраќајот е во прекин.

Тагови
реклама

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голема летна временска прогноза: Балканот ќе гори како под сач!

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

Хроника

Петмина осомничени за насилство во дворот на Клинички

Read more

Тешко повредена скопјанка при судир меѓу мотоцикл и електричен тротинет

Read more

Возило падна во провалија длабока 200 метри на Галичица, две лица загинаа

Read more

Дете искасано од улично куче во Долно Лисиче

Read more
 

Вести

Путин и Ким Џонг-ун потпишаа пакт доколку некој ги нападне

Читај повеќе

Голема летна временска прогноза: Балканот ќе гори како под сач!

Читај повеќе

Иднината на војувањето: Како води кинески командант со вештачка интелигенција?

Читај повеќе

Отворен повик за мобилност на млади таленти од Западен Балкан на филмски фестивали

Читај повеќе

Данела Арсовска по 20-ти пат достави предлог одлука за нови еко автобуси

Читај повеќе

Три земјотреси за неколку минути го погодија Крит

Читај повеќе

Петмина осомничени за насилство во дворот на Клинички

Читај повеќе

Орбан најде нов начин да ја нервира ЕУ

Читај повеќе

Пад на доларот

Читај повеќе