Топ 10 рецепти кои се полесни отколку што изгледаат

Постојат јадења кои на прв поглед изгледаа како којзнае колку да се комплицирани за правење, а всушност вистината е далеку поинаква.

Токму за такви рецепти станува збор во ова видео на MsMojo, каде се издвоени најдобрите 10 рецепти (според нивниот вкус) кои се прават многу полесно отколку што луѓето мислат.

Имајте на ум дека повеќето од овие рецепти не се од нашето поднебје, но тоа не значи дека не можете да ги направите. Всушност, добро е од време да време во вашето мени да доадете и некое ново јадење.

Некои, пак, како тирамису, њоки, фелафел и ризото, сигурно веќе сте ги пробале и ви се познати.

реклама

Рецепти

Рецепт на денот: Пита од шолја

Read more

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Read more

Рецепт на денот: Мисиркино во сос од лимон и лук

Read more

Идеја за десерт: Колач со боровинки и рибизли

Read more

Нови видеа

play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Тренинг за почетници: 15 минути вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more
play_arrow

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more
play_arrow
Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Read more
play_arrow

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more
play_arrow

Проверете колку сте флексибилни: 15 минути вежби за истегнување

Read more