ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Трагичарот Варан: Сакам да се извинам, јас сум виновен за овој пораз

Реал Мадрид не влезе во четвртфиналето од Лигата на шампиони. Шпанскиот првак и на првиот натпревар во Мадрид изгуби од Манчестер Сити со 2:1, а синоќа го снајде истото.

Екипата на Пеп Гвардиола беше таа што славеше на вчерашниот реванш натпревар на Етихад, а трагичарот во тимот на Зинедин Зидан беше Рафаел Варан.

Еве ги двете ситуации во кои Варан сериозно потфрли:

URL
URL

Одбранбениот играч беше директно виновен за двата примени гола и тој не се обиде да го оправда тоа. Напротив, се извини.

„Сакам да им се извинам на сите и да преземам одговорност за ова што се случи. За овој пораз сум виновен јас и жал ми е за соиграчите кои дадоа сѐ од себе. На ова ниво на натпреварување грешки како моите скапо се плаќаат“, изјави Французинот по натпреварот.

URL
реклама

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Моќни илустрации ги покажуваат разликите меѓу Истокот и Западот

Read more

Фудбал

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Read more

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Read more

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Read more

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more

Спорт

  • play_arrow

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Читај повеќе

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Читај повеќе

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Читај повеќе

Крауч е инпресиониран: Тијаго може да игра и по влечки

Читај повеќе

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Читај повеќе

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Читај повеќе