Тренерот го седна Мбапе на клупа: Јас сум шеф!

Тренрот на ПСЖ, Томас Тухел, го исфрли Килијан Мбапе од екипата за натпреварот против Нант.

На крајот, ПСЖ без еден од своите најдобри играчи изгуби со 2:3 и остана без титула.

Французинот беше избркан од првата постава на ПСЖ поради неговите коментари по тешкиот пораз од Лил од 5:1.

Мбапе рече дека на екипата ѝ недостигало карактер на теренот и дека момците изгледале како аматери. Потоа додаде уште некоја навреда за судијата.

По овој пораз, новинарите побараа од Тухел објаснување зошто решил да го седне Мбапе на клупа.

„Тоа е моја одлука, јас сум шеф. Не морам ништо никому да објаснувам. Ова е моја екипа и одлуката беше донесена по разговор со играчот“, одговори Тухел.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Read more

Маск: Време е Amazon да се разбие

Read more

Ахмети посака Албанец премиер, Заев му порача дека нема да биде дел од идната Влада

Read more

Фудбал

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Read more

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Read more

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Read more

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Read more

Спорт

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Читај повеќе

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Читај повеќе

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Читај повеќе

Игуаин и Сари склучиле пакт

Читај повеќе

Надал: Не би играл на УС Опен

Читај повеќе

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Читај повеќе