УЕФА ЕУРО 2020

Тренингот на македонските фудбалери стана хит на социјалните мрежи

Денешната програма на ЕУРО 2020 ќе биде отворена на стадионот „Арена Национал“ во Букурешт и фудбалерите на Украина и Македонија први ќе истрчаат на теренот, а победникот од денешниот натпревар ќе направи голем чекор кон следната фаза.

Македонските фудбалери одржаа тренинг пред големото соочување, а една од вежбите на „рисовите“ стана хит на социјалните мрежи. Снимка пренесе и официјалниот Facebook профил UEFA EURO 2020, со коментар „Никогаш не престанувајте да се забавувате! Која е вашата омилена вежба на тренинг?“  

🇲🇰 Cone race!

🇲🇰 Never stop having fun! 😀 What's your favourite training drill? #EURO2020

Posted by UEFA EURO 2020 on Thursday, June 17, 2021

Украина го загуби првото коло од Холандија во најдобриот натпревар на УЕРО досега со резултат 3:2, додека Македонија претрпе пораз од Австрија со резултат 3:1. На тој натпревар единствениот гол за Македонците го постигна капитенот Горан Пандев, што воедно беше и прв погодок во историјата на нашата репрезентација на ЕУРО.

Овие две репрезентации играа заедно во групата квалификации за ЕП 2016, а на двата натпревари победата ја однесе репрезентацијата на Украина. На домашен терен забележаа победа од 1:0, додека славеа на гости со 2:0.

Натпреварот Македонија-Украина се игра од 15 часот.

URL
URL
URL
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Read more

Џабе се фалите - бројот на партнерки не ве прави подобри љубовници

Read more

Помогнете му на телото најдобро да го искористи витаминот Д

Read more

Фудбал

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Read more

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Read more

Покетино за замената на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Read more

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Read more
 

Спорт

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Читај повеќе

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Читај повеќе

Рикардо: Верстапен ќе губи почесто ако ризикот му е единствената стратегија

Читај повеќе

Боксерот Пакјао ќе се кандидира за претседател на Филипини

Читај повеќе

Покетино за замената на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Читај повеќе
  • play_arrow

Италија ја победи Словенија во финалето на Европското првенство во одбојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Читај повеќе