Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат неверство

Неверството во една врска е непростлив чин за едни, додека други луѓе се пофлексибилни и можат да преминат преку тоа.

Според астрологијата, овие хороскопски знаци имаат малку повеќе разбирање за нивните партнери.

Бик

Бикот е земјен знак кој тешко се препушта на чувствата и не брза да влезе во врска. Ниту се брза да излезе од врска кога ќе наиде на првата препрека. Ако Бикот доживее неверство ќе го сфати како предавство, но нема лесно да ја заврши врската. Бикот ќе раскине дури тогаш кога ќе сфати дека се е готово.

Јарец

Исто како и Бикот не практикува избрзани одлуки. Има разбирање за партнерот, па неверството ќе го сфати како личен пораз кој нема така лесно да го признае. Јарците прво ќе се потрудат да го поправат односот со партнерот отколку да ја прекинат врската.

Риби

Тешко се откажуваат од саканите, многу се емотивни. За разлика од стабилните Бикови и јарци, Рибите вистински веруваат дека партнерот нема повторно да ги изневери и затоа простуваат. Попрво ќе останат со човек кој ги изневерува отколку да бидат сами.

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Љубов и секс

Истражување: Луѓето од овие професии најчесто имаат секс

Read more

Како да препознаете кога е жената сексуално возбудена?

Read more

Пет знаци кои откриваат дека партнерот повеќе не ве сака

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Цезар салата со Марио од „Преспав“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешните новинарски гафови за април

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Читај повеќе

Зошто не смеете пречесто ја јадете јагоди?

Читај повеќе

Истражување: Луѓето од овие професии најчесто имаат секс

Читај повеќе

Мачнина, главоболка, температура: Зошто различно реагираме на вакцините?

Читај повеќе

Зелениот чај е најдобар и најздрав, велат нутриционистите

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за домашни переци со сирење

Читај повеќе