Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат неверство

Неверството во една врска е непростлив чин за едни, додека други луѓе се пофлексибилни и можат да преминат преку тоа.

Според астрологијата, овие хороскопски знаци имаат малку повеќе разбирање за нивните партнери.

Бик

Бикот е земјен знак кој тешко се препушта на чувствата и не брза да влезе во врска. Ниту се брза да излезе од врска кога ќе наиде на првата препрека. Ако Бикот доживее неверство ќе го сфати како предавство, но нема лесно да ја заврши врската. Бикот ќе раскине дури тогаш кога ќе сфати дека се е готово.

Јарец

Исто како и Бикот не практикува избрзани одлуки. Има разбирање за партнерот, па неверството ќе го сфати како личен пораз кој нема така лесно да го признае. Јарците прво ќе се потрудат да го поправат односот со партнерот отколку да ја прекинат врската.

Риби

Тешко се откажуваат од саканите, многу се емотивни. За разлика од стабилните Бикови и јарци, Рибите вистински веруваат дека партнерот нема повторно да ги изневери и затоа простуваат. Попрво ќе останат со човек кој ги изневерува отколку да бидат сами.

реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Љубов и секс

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Read more

Магазин

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Читај повеќе

Психопатите и нарцисоидните луѓе почесто не ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Читај повеќе