Три знаци дека сте во врска во која партнерот сака да ве контролира

Како да препознаете дали сте во врска во која партнерот сака да ве контролира?

Овие три јасни знаци покажуваат дека партнерот ве контролира и дека треба да си ја вратите контролата над сопствениот живот. Сепак, здравата врска се заснова на рамноправност и еднаквост.

Не ве поддржува

Човек кој е несигурен во себе нема во ништо да ве поддржи. Всушност, на сите начини ќе се обиде да ви ја уништи самодовербата и да ве посрамоти ако на пример, се запишете на некоја обука или се вратите да завршите факултет. Нему му е важно во секој поглед да е подобар од вас, така го храни егото.

Ви кажува што да правите со телото

Постојано ви зборува дека треба да ослабете, на сите начини се обидува да ви ја уништи самодовербата, ве спречува да се тетовирате или да ја скратите косата. Тој очигледно има сериозни проблеми бидејќи ништо од тоа не е негова работа. Вашето тело е ваша работа.

Критикува сѐ  што правите

Често ве критикува, сѐ  што правите не е добро. Често овие критики се маскирани под изговорот дека „тој само посакува што е најдобро за вас“. Тоа оди толку далеку што можеби ќе се обиде да ве научи како правилно да држите лажица или нешто слично, а тривијално.

На овој начин се обидува да ви наметне контрола.

реклама

Главниот украински разузнавач тврди: Путин има двојници, се менуваат по потреба

Read more

Голем неделен хороскоп: Близнаците добиваат „жолт картон“, Бикот конечно ќе ужива

Read more

Се појавија снимки од злогласниот руски „нуклеарен воз“

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

Љубов и секс

Зошто треба да ѝ се вратите на мисионерската поза?

Read more

Дали сте зависни од порно?

Read more

Колку сантиметри си додаваат мажите кога лажат за должината на пенисот?

Read more
Како најлесно да ги преболите бившите?

Како најлесно да ги преболите бившите?

Read more
 

Магазин

Зошто треба почесто да јадете тиква?

Читај повеќе

Трите најбезбедни начини за одмрзнување мелено месо

Читај повеќе

Зошто никако не треба да јадете благо пред спиење?

Читај повеќе

Непријатните телесни мириси можат да бидат знак на сериозни проблеми

Читај повеќе

Tрикови со кои ќе се мотивирате да вежбате по работа

Читај повеќе

Како правилно се замрзнува компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е нормалниот крвен притисок во зависност од годините?

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставен трик за ослободување од купот заплеткани кабли

Читај повеќе

Зошто треба да ѝ се вратите на мисионерската поза?

Читај повеќе