Трка на титани: Mercedes AMG E63 S vs BMW M5 Competition

Колку и да се труди конкуренцијата, традиционално најдобрите модели од D сегментот доаѓаат од германските компании Mercedes и BMW. Истиот случај е и со спортските верзии на овие автомобили, каде жестоките ривали конкурираат со моделите AMG E63 S и M5 Competition. Кој од нив би победил во кратка трка?

Од едната страна го имаме Mercedes AMG E63 S со 4,0-литарски битурбо V8 мотор кој има ограничена максимална брзина од 300 км/ч, додека од другата страна е BMW M5 Competition со 4,4-литарскиот битурбо V8 мотор и максимална брзина од 305 км/ч.

Директната трка помеѓу двата автомобили се одржа на 402-метарската патека и можете да ја видите во ова видео.

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more