Ванда не го пушта Икарди во Монако

Експресно пропадна трансферот на Мауро Икарди во Монако откако неговата сопруга и агент Ванда Нара одби тој да се пресели на француската ривиера.

Не е тајна дека одлуките наместо Аргентинецот всушност ги носи неговата сопруга, проблематичната Ванда. Така е и во овој случај, таа штотуку го минираше неговиот договорен трансфер во Монако.

Откако Интер ја прифати понудата од 65 милиони евра на клубот од кнежеството, остануваше уште Икарди да се согласи. Но, не е битно дали тој сака или не бидејќи трансферот секако нема да се реализира откако неговата сопруга ја одби понудата.

„Не, Мауро нема да оди во Монако“, накратко ги расчисти дилемите во изјава за аргентинскиот канал Tyc Sport.

Сега останува во игра трансфер во Наполи, а се чека и Јуве да испрати понуда.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Третина од заболените без никакви симптоми

Read more

Фудбал

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Read more

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Read more

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Read more

Морати и Аузилио со спротивни ставови околу трансферот на Лаутаро

Read more

Спорт

  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе

Митревски ќе го чува голот на Порто

Читај повеќе

Стојмир Дејаноски е нов претседател на КК Гостивар

Читај повеќе

Морати и Аузилио со спротивни ставови околу трансферот на Лаутаро

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Читај повеќе

Сите спортисти ќе се тестираат за COVID-19 пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Читај повеќе