ЛИГА НА ШАМПИОНИ РАКОМЕТ

Вардар со Криштопанс против Кјелце

Џиновскиот десен бек на Вардар, Летонецот Даинис Криштопанс, дефинитивно ќе биде во составот на „црвено-црните“ за пресметката попладнево против Кјелце во „Јане Сандански“ од ракометната Лига на шампиони.

Криштопанс се повреди во понеделникот против Војводина, но ќе стисне заби. Добра вест за навивачите на Вардар е и враќањето на Атман и Горпишин, кои беа повредени и пропуштија по неколку натпревари, па тренерот Кокшаров на дуелот со Полјаците, на располагање ќе го има речиси комплетниот тим на европскиот првак.

На листата на повредени се само Горбок и Толедо, но и без нив, Вардар има доволно силен тим кој со поддршка од публиката, може да го победи силниот Кјелце. За Кјелце игра Игор Карачиќ, Хрватот кој седум години настапуваше за Вардар и со скопскиот клуб освои две европски титули.

реклама

Ракомет

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Read more

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Read more

Среќен роденден, Тимур Дибиров!

Read more

Извлечени групите за новата сезона во ракометната Суперлига

Read more

Спорт

  • play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Читај повеќе

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Читај повеќе

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Читај повеќе

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Читај повеќе

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Читај повеќе
  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе