Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

Кошаркарот на Вашингтон Визардс, Расел Вестбрук, ноќеска забележа уште еден трипл-дабл во регуларниот дел од сезона во НБА лигата против Торонто Репторс (131:129). Тој за 44 минути игра, постигна 13 поени, 17 асистенции и 17 скока.

Овој трипл-дабл стана 180-ти Вестбрук во кариерата. Му требаа 938 натпревари за да ја достигне оваа ознака.

Рекордер во НБА-лигата по бројот на трипл-дабл во неговата кариера е Оскар Робертсон, со 181 трипл-дабл. Робертсон кариерата ја заврши далечната 1974 година.

Remote video URL
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Кошарка

Милвоки конечно го сруши одличниот Бруклин и се врати во игра за полуфинале

Read more

Реакцијата на Јокиќ кога дозна дека е МВП

Read more

Никола Јокиќ е МВП

Read more

Американците без Леброн и Дејвис на ОИ во Токио

Read more
 

Спорт

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе