Вежбајте дома: Јога за почетници

Ако веќе некое време размислувате да почнете да вежбате јога, но не сакате да вежбате во група или немате време да одите на часови со фиксен термин, не заборавајте дека најважно е да имате волја.

Затоа искористете ја предноста на современата технологија и вежбајте дома, со ова инструкциско видео за почетници на инструкторката Едриен.

Јогата ослободува од стрес, ви ја подобрува концентрацијата и со помош на правилното дишење ќе ги победите сите негативни мисли и ќе се чувствувате позитивно.

Потребни ви се околу 2 квадратни метри простор, простирка, удобна облека за вежбање и секако, позитивен став.

реклама

Фит

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more

Зошто некои луѓе се дебелеат, а други не?

Read more

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more

10 утрински навики поради кои не можете да ослабете

Read more

Нови видеа

play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more
play_arrow

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more
play_arrow

Еволуција на облакодерите: Највисоките градби од 1901 до денес

Read more
play_arrow

10 утрински навики поради кои не можете да ослабете

Read more
play_arrow

Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Read more