Видеоиграта „Call of Duty: Warzone“ руши рекорди

Популарната игра „Call of Duty: Warzone“ руши рекорди – ја играат повеќе од 100 милиони играчи.

„Fortnite“ ја играат повеќе од 350 милиони играчи, PlayerUnknown’s Battlegrounds ја играат 70 милиони играчи, а „Call of Duty: Warzone“ надмина 100 милиони играчи. На видеоиграта Apex Legends ѝ требаа 2 години да ја надмине бројката 100 милиони играчи, а видеоиграта „Call of Duty: Warzone“ таа цел ја достигна за помалку од година дена.

Видеоиграта овој месец ќе биде достапна на мобилните уреди, а ќе биде достапна и за корисниците на рачната конзола Nintendo Switch.

Remote video URL
реклама

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Во тек потрага по 39-годишниот Александар Черговски од Берово

Read more

Гејминг

Apple работи на сопствена конзола за видеоигри

Read more

PlayStation 5 – проблеми со залихите ќе има и во 2022 година

Read more

Пад на серверите на PlayStation на светско ниво

Read more

Топ 8 нови игри за мај 2021

Read more
 

Гик

Некои вируси имаат различна ДНК која содржи вонземски дел

Читај повеќе

САД ја тргаат Xiaomi од владината црна листа

Читај повеќе

Рак на дојка може да се лечи без хемотерапија, тврдат шпански научници

Читај повеќе

Пловечка соларна платформа отпорна на урагани станува нов извор на обновлива енергија

Читај повеќе

Boeing 737 Max повторно под лупа поради нови проблеми

Читај повеќе
  • play_arrow

Како САД ја победија Русија во трката за вселената?

Читај повеќе

Facebook воведува ново правило за споделување вести

Читај повеќе

Apple работи на сопствена конзола за видеоигри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чао Бену: Леталото Osiris-Rex се враќа на Земјата со примероци од астероидот

Читај повеќе