Виери за Роналдо: По неговото заминување, Интер е фаворит во Серија А

Поранешниот напаѓач на Јувентус и Интер, Кристијан Виери проговори за заминувањето на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед.

– Пред да замине Роналдо, реков дека Јувентус е најсилниот тим во Италија. Сега Интер е фаворит. Јувентус загуби од 25 до 30 голови. Луѓето кои велеа дека Роналдо не е многу добар во Јувентус, треба да бидат среќни. Но, нема подобар напаѓач од него. Некој ќе мора да ги постигне сите овие голови. Мислам дека Мојс Кин не е способен за тоа, но би било фер да му се даде сезона да се докаже.

Икарди игра малку за тимот, но по природа знае како да ги заврши нападите. Лесно постигнува 20 гола. Бидејќи на Јувентус му се потребни тие 20 гола, клубот можеби требаше да стори повеќе за да го добие Икарди, изјави Виери во интервју за La Gazzetta dello Sport.

Роналдо на почетокот на новата сезона од Јувентус се пресели во Манчестер Јунајтед. 

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Фудбал

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Read more

Модриќ стана капитен на Реал

Read more

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Read more

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Read more
 

Спорт

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Читај повеќе

Модриќ стана капитен на Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Читај повеќе

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Читај повеќе
  • play_arrow

Енцо Фернандес се извини за навредите кон Африканците што играат за Франција

Читај повеќе

Клинсман бара да се укине правилото за пет измени

Читај повеќе

Тадиќ поради лошиот однос со Пикси повеќе нема да игра за Србија

Читај повеќе
  • play_arrow

Невидена снимка: Што му рекол Хабиб на Конор додека го давеше во познатата борба?

Читај повеќе

Како Барселона ќе се збогати поради повредите на своите играчи?

Читај повеќе