Вилијам и Кејт ги забавуваа децата на медицинските лица

Принцот Вилијам заедно со сопругата Кејт Мидлтон преку видео врска ги забавуваа децата на медицинските лица додека тие се на работа.

Додека децата беа на училиште, добија повик за видео разговор со Принцот и Војвотката од Кембриџ кои едноставно сакаа да им се заблагодарат бидејќи нивните родите се во првите борбени редови, а на тој начин и овие дечиња се погодени, често по цели денови се без некој од родителите.

реклама

Чек дис аут

Она кога очајнички се обидуваш да останеш присебен

Read more

Куче-робот носи овци на пасиште

Read more

Видео коешто докажува дека мачките се бестрашни

Read more

Моментот кога руска медицинска сестра под заштитното одело носи бикини

Read more

Нови видеа

play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more
play_arrow

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more