Virgin Galactic ја претстави внатрешноста на Gateway to Space

Вселенската компанија Virgin Galactic ја претстави внатрешноста на вселенското пристаниште Gateway to Space , од која вселенските туристи наскоро ќе започнат со летовите на SpaceShipTwo.

Компанијата на Ричард Бренсон и Барт Рутан со ова порачуваат дека се подготвени за првите туристички „операции“ кои треба да започнат кон крајот на оваа година. На листата за чекање има 600 патници кои купија карта за вселенски лет. За неа одвоија 25.000 долари.

За тие пари ќе добијат престој во луксузното вселенско пристаниште, тридневен астронаутски тренинг и лет до висина малку помала од 100 километри, каде неколку минути ќе уживаат во бестежинска состојба.

реклама

Наука и технологија

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more

Забрзано се топат глечерите на Антарктик и на Гренланд

Read more

Како функционираат тестовите за дијагноза на вируси?

Read more

Како да го избришете профилот на TikTok?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more
play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more
play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Read more
play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more