Вкусни палачинки со јагоди и крем

За сите оние љубители на десерти кои не се снаоѓаат баш најдобро во кујната, палачинките се совршен избор за неделното мени. Не само што се брзи за подготовка, туку рецептот кој го одбравме за вас денеска е вкусен и сигурно ќе ве натера да се пофалите пред пријателите.

Пред да отидете во кујната, брзајќи да го направите овој рецепт, запомнете дека за него ви се потребни јагоди, бидејќи овие палачинки одат совршено со нив. Покрај тоа, доаѓа период во кој јагодите со сигурност ќе ви станат омилено овошје.

Пријатен апетит!

реклама

Рецепти

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Read more

Предлог за ручек: Салата со кускус, домати и моцарела

Read more

5 рецепти за крофни

Read more

Предлог за ручек: Пролетни ролнички со зеленчук

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Read more
play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more