Влаховиќ по само половина година го смени бројот на дресот

Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ, која настапува за Јувентус, во следната сезона ќе го носи дресот со број 9, откако ја промени седумката што ја носеше во првата половина од годината.

Брилијантниот напаѓач за време на јануарскиот преоден рок се пресели од Фиорентина во Јувентус, а потоа беше објавено дека ќе го носи дресот со број 7 кој претходно го носеше Кристијано Роналдо.

Сепак, половина година потоа, Јувентус објави дека Влаховиќ во новата сезона ќе го носи дресот со број 9, кој е карактеристичен за напаѓачите, а пред него го носеше Алваро Мората.

URL

Мората го напушти Јувентус откако клубот не се реши да го откупи договорот од Атлетико, а „Старата дама“ ја напуштија и Паоло Дибала и Федерико Бернардески.

Медиумите во Италија пишуваат дека Федерико Кјеза, или евентуално Анхел Ди Марија, кој сигурно ќе стане нов играч на Јувентус, би можел да ја носи седумката на грбот во следната сезона.

Потсетуваме, Влаховиќ во Јувентус пристигна за обештетување од 70 милиони евра, со тоа што челниците на „Старата дама“ преку бонуси ќе платат уште 5 милиони евра.

реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Фудбал

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Read more

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Read more

По 5 сезони Барди ја напушти Ла Лига - потпиша за Трабзонспор

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Читај повеќе
  • filter

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Читај повеќе

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

По 5 сезони Барди ја напушти Ла Лига - потпиша за Трабзонспор

Читај повеќе

Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Синсинати

Читај повеќе

Перес: Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години

Читај повеќе

Мундијалот во Катар ќе почне ден порано

Читај повеќе

Росберг: Наскоро ќе има жена во Формула 1

Читај повеќе