Во Аргентина се убедени: Интер притиска за Меси

„На крајот ќе одлучи Лео, но верувајте, Интер навистина притиска тој да дојде“, тврди изворот од далечната Аргентина.

Новинарот на аргентинскиот тв канал Tnt Sport претседателот на Интер, Стивен Жанг, навистина работи на невозможна мисија, да го донесе Меси во Интер.

Според него, преговорите се веќе започнати, а покрај Интер аргентинскиот ас има и втора понуда која веројатно ќе ја остави за крајот на кариерата.

„Лео, истотака, има понуда од Њуел'с Олд Бојс за да се врати во татковината. Но, Интер притиска. Сепак, поледниот збор го има Меси иако Интер навистина работи на случајот“, тврди аргентинскиот новинар.

Меси ја почна кариерата токму во тимот од Росарио, но никогаш не стигна до сениорскиот тим Барса го доведе уште како тинејџер. Не е тајна дека желба на самиот Меси е еден ден повторно да го облече дресот на Њуел'с, но тоа веројатно ќе се случи пред да оди во пензија.

Меси на 24 јуни ќе наполни 33 години, а предизвикот во Шпанија е значително намален откако неговиот главен ривал Кристијано Роналдо замина во Јувентус. Преселба на Меси во Италија повторно ќе го врати во живот ова долгогодишно ривалство, а ќе го живне и калчото.

Договорот на Меси со Барселона трае до јуни 2021 година, што значи дека тој летово смее да преговара со други клубови.

реклама

La Casa de Papel добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Фудбал

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Read more

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Read more

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Read more

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Read more

Спорт

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Читај повеќе

Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Читај повеќе

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Читај повеќе

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Скопски Шкупи почна со тренинзи

Читај повеќе