Во тек се плановите за продолжување на сезоната во НБА

Сè уште нема официјални информации за тоа кога ќе продолжи сезоната во НБА, но комесарот Адам Силвер даде некои појаснувања.

Во случај на враќање, играчите ќе бидат тестирани секој ден за коронавирус, а доколку има некои позитивни, сезоната нема да запре повторно. Ова самиот Силвер го кажал во синоќешниот разговор со Здружението на играчи.

Исто така, можно е да нема навивачи на трибините до крајот на оваа сезона.

Доколку се донесе таква одлука, тоа ќе чини 40 отсто од буџетот во НБА, но ќе овозможи да се играат натпревари.

Remote video URL
реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Пендаровски: Ќе донесам одлука за нова 14-дневна вонредна состојба

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Read more

Кошарка

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Read more

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Read more

Келнер, дај по едно Жељко Обрадовиќ пиво

Read more

МЗТ: Антиќ и соработниците за нас повеќе не постојат, правдата ќе ја бараме на суд

Read more

Спорт

  • play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Читај повеќе

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Читај повеќе

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Читај повеќе

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе