Водич за почетници: Како да го користите Chat GPT?

Chat GPT е чет-бот што користи вештачка интелигенција, опремен со огромен сет на податоци, со крајна цел да даде човечки одговори на различни прашања и барања во формат за разговор.

Може да помогне во различни лични и деловни задачи, како што се пишување содржина, смислување маркетинг план, пишување приказни и поезија. Може да пишува и компјутерски код, да преведува јазик, да пишува истражувачки трудови и да резимира книги, филмови и статии.

Во ова видео дознајте како да го користите со сè што има да понуди.

реклама

Интернет

Се гаси уште еден пиратски сајт за симнување

Read more

Среќен роденден Twitter: Што пишува во првиот твит објавен пред точно 17 години?

Read more

Како најдобро да се заштитите кога купувате онлајн?

Read more

Како да ги решите проблемите со Wi-Fi конекцијата?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ако човештвото престане да војува?

Read more
play_arrow

Фудбалерите на Баерн читаат пцовки, закани и навреди кои ги добиваат на интернет

Read more
play_arrow

Кои се најплатените фудбалери во секој клуб во Премиер лига?

Read more
play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои буквално имаат убиено човек

Read more
play_arrow
Пилешко во сос од лук и мед

Рецепт на денот: Пилешко во сос од лук и мед

Read more
play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Read more
play_arrow

Пролетно преуредување: Од стариот мебел направете нов

Read more
play_arrow

Како да си ја сакате работата?

Read more
play_arrow

Топ 10 најконтроверзни освојувачи на Оскар

Read more