Започна производството на новиот Nissan Qashqai

Четири месеци по светската премиера.

Јапонскиот произведувач во половината на февруари ја претстави третата генерација на најпопуларниот модел во Европа.

Овој модел се произведува во фабриката во Сандерленд. Секој 5. автомобил произведен во Велика Британија е всушност Qashqai.

Oд почетокот на продажбата во 2007 година, повеќе од 3,5 милиони купувачи одбраа Qashqai кој е произведен во Сандерленд.

Овој модел доаѓа со 20-инчни алуминиумски фелни, full-LED matrix фарови, а достапни се 11 бои на каросеријата.

Ќе биде достапен со 1,3-литарски турбо бензин мотор и лесна хибридна технологија од 12 V.

Овој модел може да се нарача со 140 КС и 240 Nm максимален вртежен момент и втората верзија со 158 КС и 260 Nm максимален вртежен момент.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Авто новости

Климатизација во автомобилот: Која е идеалната температура за возење?

Read more

Lamborghini што остава без здив

Read more

Поглед во новиот McLaren 765LT Spider

Read more

Дебитираше новата Lada Niva Bronto во Русија

Read more
 

Автомобили

Климатизација во автомобилот: Која е идеалната температура за возење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Lamborghini што остава без здив

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот McLaren 765LT Spider

Читај повеќе
  • filter

Дебитираше новата Lada Niva Bronto во Русија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla Semi камионот одложен за 2022 година

Читај повеќе

Оваа грешка при менување брзини може да предизвика скап дефект

Читај повеќе

Редок Mercedes SLR McLaren 722 чини вртоглави 2,6 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Mercedes AMG C63 Black Series или BMW M3 F80?

Читај повеќе