Не им се омилени

Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам

Повеќе од 1.200 читателки на магазинот Women's Health одговорија на прашањата за тоа кои се најлоши секс пози според нивното мислење, односно во кои пози жените најтешко доживуваат оргазам.

Некои од овие пози им се омилени на мажите, некои се вообичаени, но за сите е заедничка работа што жените не ги обожаваат.

1. Секс одзади

Познатата доги стајл поза за многу мажи е омилена, но жените кои учествуваа во анкетата сметаат дека сексуалниот однос во таа поза е премногу болен. Причина за тоа е длабоката пенетрација, а покрај тоа, жените сметаат дека во оваа поза нема интимност.

2. Жената горе

Иако ова е вообичаена поза, жените сепак не ја сакаат. Повеќето од нив размислуваат за тоа како изгледа нивното тело, што од друга страна не им дозволува да се опуштат во сексот и да доживеат оргазам.

3. Мисионерска поза

Иако е вистински класик меѓу позите, жените во оваа поза потешко доживуваат оргазам бидејќи пенисот не го стимулира вистинското место. Решението може да биде едноставно, доволно е партнерката под задникот да стави перница, за да бидат колковите кренати и пенетрацијата подлабока, а стимулацијата подобра.

4. Поза 69

Додека мажите се возбудуваат кога ќе ја слушнат оваа поза, на жените не им е омилена. Тешко доживуваат оргазам додека истовремено се трудат да го задоволат партнерот.

Тагови
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Љубов и секс

Зошто секогаш привлекувате погрешни мажи?

Read more

Неколку особини на совршениот маж

Read more

5 работи кои можат да предвидат развод

Read more

Најлошите љубовни комбинации во хороскопот (втор дел)

Read more
 

Магазин

Зошто секогаш привлекувате погрешни мажи?

Читај повеќе
  • filter

Креативни идеи за уредување на кујна со шанк

Читај повеќе

Колку протеини ни се потребни во текот на денот?

Читај повеќе

Два чудни симптоми кои откриваат дека сте прележале COVID-19

Читај повеќе

Неколку особини на совршениот маж

Читај повеќе

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Читај повеќе

Instagram убавица: Фрида Асен

Читај повеќе
  • play_arrow

30 минути домашни јога вежби за поголема флексибилност

Читај повеќе

5 работи кои можат да предвидат развод

Читај повеќе