Во последните две недели

Знаете ли која серија е најпопуларна на торент сајтовите?

Ако ве интересира која серија е најпопуларна на торент сајтовите, го имаме одговорот.

 „House of the Dragon“ и „The Lord of the Rings: The Rings of Power“ се две различни серии кои веќе месец и половина предизвикуваат големо внимание кај публиката и критичарите, бидејќи сео содржината се поврзани со претходни остварувања низ чија призма ги гледа голем дел од публиката.

Освен што се појавија во скоро ист период, мака мачат со пиратските онлајн кина каков што е Stremio кој емитува премиера на новите епизоди напоредно со HBO и Amazon Prime, па дури и пред нив.

Каква е ситуацијата со двете серии на пиратските сајтови?

Со помош на IKnow може да се прегледа и спореди на Bittorent сообраќајот во последните две недели (од 7 до 21 септември). „House of the Dragon“ со над 1.4 милиони преземања во ден е дефинитивно популарна серија. Во текот на две недели серијата има скоро 10 милиони преземања.

„The Lord of the Rings: The Rings of Power“ не е ни близу со максималната процена на број на преземања од околу 650.000. За две недели, серијата има околу 5 милиони преземања.

Сепак, ова е јасен показател дека и двете серии се популарни.

Знаете ли каде се најголемиот број од преземањата на „House of the Dragon“?

Според Torrent Freak, Русија е на врвот што и не е чудно бидејќи нема легални опции за гледање на серијата. Втор на листата е Бразил, додека САД се на третото место.

Меѓу првите 10 земји се Индија, Обединето Кралство, Јужна Африка, Кина, Филипини, Австралија и Франција.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Read more

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Read more

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Read more

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Читај повеќе

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Читај повеќе

Ќерката на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас порасна во убавица

Читај повеќе
  • play_arrow

Истиот подрум, нова генерација: Погледнете го трејлерот за That ’90s Show

Читај повеќе