Ѕвезда на Реал прави шокантен трансфер и оди во Барселона

Трансфер на играч од Реал Мадрид во Барселона одамна не се случил, а тоа сценарио изгледа ќе го видиме во блиска иднина.

Како што пишуваат шпанските медиуми, ѕвездата на Реал, Марко Асенсио се одлучил за шокантен трансфер и заминување во Барселона.

Шпанските медиуми веќе со денови „зујат“ за овој трансфер, а угледното Радио Каталуња синоќа ја објави веста дека 26-годишниот Асенсио веќе потпишал преддоговор со Барселона.

Шпанскиот интернационалец има договор со Реал до крајот на сезоната, што значи дека на 1 јануари ќе може да потпише договор со клубот во кој ќе ја продолжи кариерата на 1 јули.

Асенсио на почетокот на месецот во интервју изјави дека „не може да тврди дека нема да игра за Барселона“, што дополнително ја заинтригира шпанската јавност.

Но, она што е уште поинтересно е што Асенсио е голем фан на Барселона иако се обидува тоа да го сокрие.

Сепак, беа „ископани“ неговите твитови од 2011 година кога ја прослави титулата на Барселона.

URL

Тој тогаш беше во младинскиот центар на Мајорка од која во 2015 година направи трансфер во Реал.

Оттогаш, тој забележа 239 настапи за Кралскиот клуб, постигнувајќи 50 голови.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Фудбал

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Read more

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Познати двојките од осминафиналето на Мундијалот во Катар

Read more
 

Спорт

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Читај повеќе

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Читај повеќе
  • play_arrow

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн го престигна Меџик Џонсон во победата на Лејкерс

Читај повеќе

Познати двојките од осминафиналето на Мундијалот во Катар

Читај повеќе

УЕФА почна истрага против Јувентус

Читај повеќе

Германците во шок: Ова е срамота и целосна катастрофа

Читај повеќе

Најтажната фотографија од СП во Катар

Читај повеќе

Како изгледаше најлудата група во историјата на Светските првенства?

Читај повеќе