10 лесни рецепти за вечера, пробајте еден уште денес

Готвењето е составен дел од секојдневието, меѓутоа за многу домаќинки најтешкиот дел е подготвувањето на вечерата.

За среќа, каналот Tasty на YouTube нуди десет рецепти за подготовка на вечера, а еден може да пробате уште вечерва со вашето семејство.

Па доколку токму оваа вечер немате некоја посебна идеја за подготовка на последниот оброк во денот, погледнете го видеото и пробајте некој вкусен несекојдневен рецепт.

 

 

реклама

Рецепти

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more