30 дена студен туш - како ќе реагира телото?

Туширањето со студена вода се покажало како здраво и со многу позитивни бенефити. Во нив се вклучени и подобрувањето на метаболизмот и циркулацијата.

Звучи предобро за да биде вистинито? Тимот на Body Hub ќе ви објасни зошто е навистина така и кои се сите придобивки од 30-дневно туширање со студена вода.

реклама

Здравје

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Read more

Како да се препознае Алцхајмеровата болест?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more
play_arrow

Запуштен стан од 24 квадрати претворен во мал рај

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејлови со мачки

Read more
play_arrow

Што ќе се случи со мегаградовите ако се стопи целиот мраз на Земјата?

Read more
play_arrow

Зошто пилотите чуваат скриена секира во авионот?

Read more
play_arrow

Знаци што откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

10 малку познати, но многу интересни факти за Земјата

Read more
play_arrow

Зошто треба да јадете намирници богати со цинк?

Read more
play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Read more
play_arrow

40 минути интензивни вежби за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кога забавата не се одвива според планираното, фејл компилација

Read more