8 начини како да топите маснотии додека спиете

А.С.
/ 27.01.2024 / 14:00

Ако можете да согорите повеќе сало на стомакот додека спиете, тоа значително ќе го олесни слабеењето и одржувањето на тежината. Поминуваме околу една третина од целиот наш живот спиејќи и иако можеби звучи премногу добро за да биде вистина, всушност е многу можно да согорите значително повеќе маснотии во мирување отколку што согорувате во моментов. Ова се 8 докажани начини на кои можете да го забрзате согорувањето на мастите додека спиете.

реклама

Фит

Како телото ви сигнализира дека не се движите доволно?

Read more

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Read more

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Read more

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more
play_arrow

Војна на кујните: Италијанска одмазда

Read more
play_arrow

7 фудбалски менаџери кои се пробија иако се просечни

Read more
play_arrow

Статива

Read more
play_arrow

7 најлоши одбрани на титула во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Јован Манев: Сите сме со една цел, да постигнеме добар резултат

Read more
play_arrow

Времеплов: 33 години од највредниот пенал на Дарко Панчев

Read more
play_arrow

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Read more
play_arrow

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more
play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more