УЕФА ЕУРО 2020

Албумот за ЕУРО 2020 конечно излезе и кај нас

Филип Здравески
/ 02.04.2021 / 13:18

Порано од очекуваното, денеска во продажба во Скопје излезе албумот на Panini каде за прв пат ја има и репрезентацијата на Македонија.

Фото: Филип Здравески

Продажбата низ цела Македонија, како што беше најавено, ќе почне од 5 април, но денеска колекционерите од главниот град добија мало изненадување откако албумот се појави во продажба во продавницата за странски списанија „Свет“ на ул. „Максим Горки“ во самиот центар.

Од утрината се забележуваше ред за влез и набавка на долгоочекуваниот албум. Се влегува по еден купец, а редот граѓаните одлично го запазуваат и почитуваат. Пред влезот има и средство за дезинфекција.

Фото: Филип Здравески

Албумот чини 80 денари, додека едно пакетче е 40 денари, а во него има по 5 сликички. Со самиот албум добивате 6 гратис сликички, што е задржување на стандардот од претходните првенства. Има вкупно 654 сликички плус уште 14 кои се означени со латиничната буква C.

Remote video URL

Како што велат од дистрибутерот, од утре албумот ќе се појави и во други продавници низ Скопје, додека дистрибуцијата низ цела Македонија почнува од понеделник.

Сега уште да се вакцинираме, па сите на Фонтана во парк да се менуваме.

Тагови
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Фудбал

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Read more

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Read more

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Read more

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Read more
 

Спорт

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Читај повеќе

Судир на титаните на Вимблдон: Алкарас против Ѓоковиќ во реприза на ланското финале

Читај повеќе

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Читај повеќе

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Читај повеќе

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Читај повеќе

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Читај повеќе

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Читај повеќе

Ламин Јамал - ниту едно не му е презиме

Читај повеќе

Мојсов: И во Исланд ќе одиме на победа

Читај повеќе