Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Пред неколку недели дознавме дека драмата „The Mauritanian“  доби номинација за Оскар, а по трејлерот се гледа дека станува збор за одличен филм.

Џоди Фостер ќе ја толкува Ненси Холандер, адвокатка која го презема случајот на терористот Мохамедоу, кој е обвинет за регрутација на терористите кои се виновни за падот на кулите-близначки на 11 септември. Бенедикт Камбербач ќе го глуми Стјуарт Коуч, воен обвинител кој на крајот открива шокантна завера.

Филмот пристигнува на 19 февруари, 2021 година. Погледнете го видеото.

реклама

Филм & ТВ

20 јануари 1993, почина актерката Одри Хепберн

Read more

Top 10 најиритирачки ликови од хорор филмовите

Read more

Официјален трејлер за научнофантастичниот „Space Sweepers“

Read more

Netflix пушти тизер за документарецот за Пеле

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more