Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Британскиот актер Бенедикт Камбербач верува дека би можел да биде нулта ковид пациент на почетокот на избивањето на пандемијата со коронавирусот, пренесе Huffington Post.

Актерот во интервју за The Independent вели дека ги анализирал симптомите што ги имал, а сега верува дека е еден од првите заразени со вирусот.

Откако ги прочитал првите извештаи за пандемијата, 44-годишниот актер изразил загриженост дека можеби придонел за ширење на пандемијата.

Тој објаснува дека бил многу болен за време на снимањето на „The Mauritanian“ во Кејпатун, Јужна Африка, кон крајот на 2019 година.

„Бев многу болен, за малку ќе завршев со воспаление на белите дробови. Потоа размислував, Боже мој, зар е можно да сум бил меѓу првите заразени?“, вели актерот.

И покрај тоа што бил болен и повраќал, сепак го завршил снимањето на филмот.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Филм & ТВ

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Read more

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Read more

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Read more

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Читај повеќе

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Читај повеќе

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ченинг Тејтум: Мора да станам подобар актер за да не бидам постојано гол

Читај повеќе

Ќе се снима „Scarface and the Untouchable“, серија за Ал Капоне и Елиот Нес

Читај повеќе
  • play_arrow

Marvel објави датуми и наслови на нови филмови до 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најмрачни моменти во „Star Wars“

Читај повеќе