Без вода дел од Општина Карпош

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека поради дефект на огрлица од ф-80 мм на ул. „Љубица Георгиева“ бр. 3, во периодот од 8:30 часот па сѐ до отстранување на дефектот без вода ќе останат корисниците од ул. „Љубица Георгиева“ во Општина Карпош.

Поради три улични дефекти од ф-80 мм ул. „Девол“ – крак 2 и „Девол“ – крак 11, како и ул. „1010“ бб, во периодот од 10:00 часот па сѐ до отстранување на дефектите без вода ќе останат корисниците од ул. „Девол“ краци 2 и 11, ул. „1010“, како и дел од корисниците одул. Жданец во Општина Карпош.

реклама

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Македонија

„Визер“ предупредува: Патниците денеска да пристигнуваат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет

Read more

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Сончево и многу топло, од утре опаѓање на температурите

Read more

Рекорден број повици на 112 од постоењето на бројот за итни случаи

Read more
 

Вести

Струшките вечери на поезијата ќе се одржат од 22 до 26 август со мотото „Допир на убавината“

Читај повеќе

Орбан: Фицо и Трамп ги нападнаа затоа што се противат на војната

Читај повеќе

Побарувачката за струја е зголемена поради топлотните бранови

Читај повеќе

„Визер“ предупредува: Патниците денеска да пристигнуваат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет

Читај повеќе

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Македонка загина во сообраќајна несреќа кај Лесковац

Читај повеќе

Сончево и многу топло, од утре опаѓање на температурите

Читај повеќе

Рекорден број повици на 112 од постоењето на бројот за итни случаи

Читај повеќе

Пад на акциите од технолошкиот сектор на Волстрит

Читај повеќе